kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


13.04 / 19:30

RUHRPOTT FESTIVAL:
RAIMUND HOGHE
/Düsseldorf/
’Throwing the body into the fight’ (loeng-etendus)

’Throwing the body into the fight’ (Keha võitlusesse heitma) see Pier Paolo Pasolini tsitaat andis Raimund Hoghele tõuke lavale minemiseks. Enda seletuse järgi tõmbavad teda sinna aga ka ´mind ümbritsev reaalsus, aeg, milles ma elan, mälestused ajaloost, inimestest, piltidest, tunnetest ja muusika jõust, selle ilust ning silmitsi seismine oma kehaga, mis – minu juhtumi puhul – ei vasta tavapärastele arusaamadele ilust´. Hoghe keha võimaldab tal esitleda laval ilu täiesti erilisel moel ja kontrastiderikkalt.

Üle kümne aasta Pina Bauschi dramaturgina töötanud Raimund Hoghe tuleb taas Eestisse! Legendaarse tantsukuju loeng etenduses näeme katkendeid tema töödest mille vahel räägib ta oma tööst, algallikatest, teemadest, kehast ja ihast.
Raimund Hoghe tegutses pikka aega ajakirjanikuna, enne kui asus dramaturgina tööle Pina Bauschi tantsuteatris Wuppertalis. Alates 1989.a. hakkas ta töötama välja tükke erinevatele tantsijatele, alates 1994.a. ka iseendale.

Koostöös Kanuti Gildi SAALi ja tanzhaus nrw-ga.
Etendust esitletakse Eestis festivali RUHRPOTT raames ning see on osa  Saksamaa EL-i eesistumise kultuurilisest raamprogrammist.
RUHRPOTT toetajad: NRW liidumaa riigikantselei, EV Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Kultuurkapital, Goethe Instituut Tallinn.

idee ja esitus: Raimund Hoghe
kaasautor: Luca Giacomo Schulte
tantsija: Lorenzo De Brabandere
valgus: Amaury Seval
kestus: 90´
pilet: 70/120
vaata ka: www.ruhrpott.ee / www.raimundhoghe.com

fdgd


gm   ghm   hgm


ghm   ghm   ghm