kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


R / 12.12 / 19:00

LUULEÕHTU LÄBI MUUSIKA – ILU PÄRAST

Lavale tulevad eri laadi luuletajad oma sõnadega ja nende kõrvale hingega muusika. Oodata võib Doris Kareva romantilist minimalismi ning seni avaldamata noorpõlveluuletusi, Jürgen Rooste ja Hea Elu eksperimentaalset performance-sõnavõttu, Maria Lee haaravat sisekaemust ja Allan Vainolat ansambliga Unenäopüüdjad. Luuleõhtu nagu muiste – küünalde ja veiniga.

“Luuleõhtu läbi muusika...” on luuletajaid ja muusikuid ühendav jõuluteemaline heategevuslik kontsertsari, mille tulud muutuvad muinasjuturaamatuteks Tilsi lastekodule.

Doris Kareva on kirjutanud ja avaldanud luulet suurema osa oma elust. Tema esimesed tuntud tekstid ilmusid 1976. aastal. Virtuoossete kõlamängude, riimipeegelduste ja häälikulise algebra abil loob Kareva tekst mulje, nagu oleks keeleline määramatus siin üldse taandunud. Ükski sõna, ükski silp ei näi oma kohale langevat juhuslikult, neid juhib mingi keeleülene tõmbejõud.

Maria Lee luuletused on otsekui väikesed romaanid, kus selge ja täpse sõnastuse taga aimuvad suured lood, mida autor tundub meile vaid vahendavat.

Kui luulet on üldse võimalik perifeersusest päästa, siis on Jürgen Rooste – täites poeesia oma isikuga ja poeesiaga oma isiku – teinud mis võinud.

sõnad: Doris Kareva, Maria Lee Liivak, Jürgen Rooste
muusika: Allan Vainola + Unenäopüüdjad (Vainola, Lutsoja, Liiberg) + Hea Elu
kestus: 90’
pilet: 125.-

g