kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

Laupäeval, 12. novembril kell 19.30 ja kell 21.30

EVA MEYER-KELLER
´Death is Certain´

Etendus: Eva Meyer-Keller
Esitab: Irina Müller
Tootja: Eva Meyer-Keller
Toetaja: Vooruit Gent, Stuk Leuven
Täname: Alexandra Bachzetsis, Juan Dominguez, Mette Edwardsen, Cuqui Jerez, Martin Nachbar

Kirssidel on õrn nahk, liha ja luu sees. Nende mahl on punane kui veri. Kui sa kohtled neid nii, nagu inimesed vahest teisi inimesi kohtlevad, muutuvad nad ise inimesteks või vähemalt animeeritud objektideks, kes kutsuvad teid enesega identifitseeruma.

“Surm on kindel” on inspireeritud muinasjuttudest, kus asjad mõnikord ellu ärkavad ja muutuvad nii meie endi kogemuste ja ihade projektsiooniks. Eva Meyer-Keller on oma peategelasteks võtnud magusad kirsid. Varred on viljadelt juba eemaldatud, kuid neid pole rohkem pestud ega kive eemaldatud. Selle asemel nad tapetakse. Autor osaleb protsessis ise, muutes nii millegi äärmiselt igapäevase millekski brutaalseks. Vaatajale meenutatakse filmide brutaalsust, aga ka surmaotsuste täideviimisi, seda kuidas nad tegelikult juhtuvad: assotsiatsioonid individuaalse ja kollektiivse kogemusega ühes magusa surmaga köögilaual.

Eva Meyer Keller (s. 1972) töötab peamiselt performance´i formaadis ja on esitanud oma teoseid nii Euroopas kui ka Ameerikas, galeriides ja teatrites. Enne kui ta lõpetas SNDO (School for New Dance Development) Amsterdamis õppis ta fotograafiat ja kujutavat kunsti Berliinis ja Londonis. Eva teosed on mitmekülgsed. Ta töötab sageli mitme projektiga samaaegselt, teeb performance´id, korraldab festivale ja üritusi, teeb projekte teiste autoritega ning üha rohkem videoteoseid. Ta on töötanud projektipõhiselt koos teiste autorite ja truppidega nagu Baktruppen, Jerome Bel, Christine De Smedt / les Ballets C de la B ja teistega.

keller