kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


Kanuti Gildi SAALi pressiteade 03. 02. 09.

Kui teha, siis korralikult
Kanuti Gildi SAAL annab teada, et 12. veebruaril esietenduma pidanud Jaanika Juhansoni, Renate Valme, Martin Sookaela ja Aleksander Eelmaa lavastus “Sümfoonia kolmele dirigendile” on tehnilistel põhjustel edasi lükatud ning esietendub Kanuti Gildi SAALis 2009. aasta oktoobris.
Kanuti Gildi SAAL vabandab võimalike ebameeldivuste pärast.ALEKSANDER EELMAA, MARTIN SOOKAEL, JAANIKA JUHANSON & RENATE VALME

“Sümfoonia kolmele dirigendile. Laval üks viiul“ /ESIETENDUS/

Lava kõrval on kolm lavastajat, keda ühendab vaid laval olev näitleja. Ja soov teha koostööd. Neil kõigil on oma nägemus, millist teemat seekord käsitleda. On selleks teemaks aeg või näitleja surm või veel midagi muud, seletamatut? Milline teema neid seoses Aleksandriga sütitab? Ei, mitte ainult “seoses”, vaid koos Aleksandriga, sest kirjeldatud kolmnurk on tegelikult nelinurk. Ja neljandal nurgal on võtmepositsioon. Kas sellisel moel saab sündida ühislooming? Kas nende koostööst valmib kolm erinevat lühilavastust või üks sümbioos? Veebruaris näeme.

Jaanika Juhanson on lõpetanud 2007.aastal TÜ lavastajana Viljandi Kultuuriakadeemia ja paar aastat varem teatriteaduse eriala Tartu Ülikoolis. Ta on Rakvere Teatri lavastaja, Teatrilabori asutajaliige ja TÜVKA teatrikunsti 8.lennu koordinaator Von Krahli Teatris.
Renate Valme on vabakutseline koreograaf-lavastaja. 2002. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafina. Kodumaist ja rahvusvahelist tunnustust on pälvinud tema lavastused ´mobile home´, ´MESTA´ ja ´Idula´. Töötanud ka koreograafi ja näitlejana lavastuste juures erinevates Eesti teatrites. Viimati esietendus Kanuti Gildi SAALis tema esimene soolo “Second Land”.
Martin Sookael on vabakutseline videokunstnik, fotograaf ja graafiline disainer.

laval: Aleksander Eelmaa
lavastajad: Martin Sookael, Renate Valme, Jaanika Juhanson
toetaja: Eesti Kultuurkapital
kestus: 60’

df