kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


11.05 / 19:30
zugalogoERI:

ZUGA ERI annab ainulaadse võimaluse kahe õhtu jooksul näha nii terviketendust kui kolme soolot.

ZUGA uues töös `ZUGA müüt ja tegelikkus on nii autoriteks kui esitajateks ZUGA asutajaliikmed Kaja Kann ja Tiina Mölder. Neile lisandub Mairika Plakso. Käesoleva aasta jaanuarist märtsini tegi igaüks endale meelepärase sooloetenduse, millest nüüdseks on valminud ühisloominguline terviketendus. Autorite loomeprotsess sai teoks erinevates kohtades. Kui Tiina Mölder töötas Tallinnas, siis Mairika Plakso resideerus Põlvas ning Kaja Kann Belgia väikelinnas Kortrijk’is.

kahe õhtu pilet: 50/90

ZUGA ÜHENDATUD TANTSIJAD
'ZUGA müüt ja tegelikkus'

Savi on sellise struktuuriga, et sa ei saagi aru, kus on savi, kus on vesi. Sa ei saa vett savist eraldada, nad hoiavad üksteist nii kõvasti kinni. Kui vesi läheb savi sisse, siis savi ja vesi on koos, nad muutuvad üheks asjaks. See on maa all kogu aeg. Ja see ongi see savi. Alguses vaatad, et nagu polegi, aga siis vaatad veel, ja on küll. Kui võtad muru pealt ära, on kõigepealt muld ja pärast on savi. Ja muld ja savi ei segune, sest vesi mulla sees teeb mulla sopaks, aga savi jääb saviks. Ja sellest savist saab igasugu asju teha, seda savi pole vaja kuumutada. Teed valmis ja need asjad on väga head asjad. Need on halli värvi. Kõige viimane savikiht on ikka veel savi, sealt edasi on juba muld või õhk või muu. Ja kui seeme kukub savi viimasele kihile, tekib sinna ümber rõngas ja siis teine. See on tegelikult laine. Seeme hakkab savi sees idanema. Savist väljapoole ei saa minna, sest savi ei lase lahti. Seeme hakkab allapoole kasvama. Kui sa vaatad ülevalt, siis lehed lähevad alla poole. Aga kui sa vaatad alt, siis lehed tulevad minu poole.

autorid ja esitajad: Kaja Kann, Tiina Mölder, Mairika Plakso
toetus-team: Kalle Tikas, Mihkel M. Putrinsh, Lauri Sepp
kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL, Springdance /HOL/
eriline tänu: Dans in Kortrijk /BEL/, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, Põlva Ühisgümnaasium, Põlva Linnavalitsus, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Triip, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Von Krahli Teater
kestus:60’


areyouzuga