kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


Raido Mägi
Raido Mägi
Informatiiv-tantsukunstiline eneseteostus kahes osas

’Meelega 2’
koreograafia / tants: Raido Mägi
muusika: Moondog
kaasprodutsent: kanuti gildi SAAL
toetaja: Kultuurkapital
tehniline teostus: Madis Kirkman
kestus: 30’

Meelega tehtud asjad teevad meele mustaks.
Kui meel on must, siis tehakse asju meelega?!’ Raido Mägi

Otsus on mõtlemise vorm, kus jaatatakse või eitatakse midagi esemete ja nähtuste, nende omaduste, suhete ja seoste kohta ning millel on omadus väljendada tõde või valet.
Implikatiivseks otsuseks nimetatakse otsustust, mis saadakse ükskõik millisest kahest otsustusest loogilise seose kui..., siis abil.

Implikatiivses otsustuses Kui A, siis B nimetatakse A-d aluseks, B-d aga järelduseks. Loogiline seos kui..., siis võib nagu teisedki loogilised seosed ühendada ükskõik milliseid otsustusi. Implikatiivne otsustus Kui A, siis B on teda moodustavate otsustuste A ja B tõesuse funktsioon ja tema tõesus või väärus ei sõltu A ega B mõttest, vaid ainult nende tõesusest või väärusest.
Implikatiivne otsustus on väär siis, kui tema alus on tõene, järeldus aga väär, tõene aga kõigil ülejäänud juhtudel. Graafiliselt näeb see välja nii:
A (alus)B (järeldus)A-B (otsustus)
tõenetõenetõene
tõeneväärväär
väär tõenetõene

Impikatiivne otsustus on järelikult tõene siis, kui alus ja järeldus on mõlemad tõesed, sõltumata nende sisust, nt Kui viis korda viis on kakskümmend viis siis rohi on roheline
Tõesteks osutuvad ka kõik implikatiivsed otsustused, kus alus on väär. Järelikult on loogika aspektist tõene ka selline otsustus, mis sisuliselt võib olla täielik mõttetus, nt Kui kolm korda kaks on viisteist, siis Tallinn on Eesti vabariigi pealinn

’Parter’

koreograafia: Raido Mägi
tants: Ruslan Stepanov, Einar Lints
muusika: Zbigniew Preisner
tänud kostüümide eest: Peeter Püvi
kaasprodutsent: kanuti gildi SAAL
toetaja: Kultuurkapital
tehniline teostus: Madis Kirkman
kestus: 30’

PARTER
1)teatrisaali põrand ja seal olevad istekohad
2)terviklikult kujundatud avar muruplats aias või pargis
3)toeng-põlvitus maadlusmatil

Prantsuse keeles
parterre = lilleaed, lillepeenar
parter kõnekeeles ka pealtvaatajad, publik
par terre = maas, maha

Inglise keeles > parterre
1)aiand
2)lillpeenarde ja nende vahelmiste teeradadega täidetud plats
3)teatris ja USA-s - parter st rõdualused istmed


Raido Mägi on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži tantsueriala ja õpetab seal tudengeid siiani. Samuti on ta pedagoogina tegutsenud Tallinna Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Pedagoogikaülikoolis ning ka Moldaavias. Ise on ta ennast täiendanud muuhulgas ka Viinis ja Šveitsis. Ta on tantsukompanii BOX RM ja rühmituse PROIMPRO asutajaliige. Alates 2000. aastast vabakutselise tantsukunstnikuna töötav Raido Mägi on juba mitmendat aastat osaline kurikuulsa prantsuse koreograafi Xavier Le Roy etenduses P.R.O.J.E.C.T. Tema viimane etendus “Meelega” on üks Eesti kaasaegse tantsu eredamaid sooloetendusi ja seda on esitatud üle 30 korra tippfestivalidel Eestis, Rootsis, Soomes, Taanis, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Šveitsis ning Venemaal.