kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

10+11+12.02

INTERDISCIPLINARY DRAMATURGY COACHING

Interdistsiplinaarse dramaturgia treening projekti eesmärk on initsieerida dialoogi etenduse loomise protsessist ning praktilisest dramaturgiast. Osaleda võivad kõik Eesti tantsu- ja teatrilavastajad kes töötavad hetkel uue etendusega. Dialoogi juhivad tipp dramaturgid Rok Vevar Sloveeniast, Ivana Ivkovic Horvaatiast ning Ana Vujanoviã Serbia ja Montenegrost.

Rok Vevar õppis võrdlevat kirjandust kunstide teaduskonnas ja lavastamist teatri, raadio, filmi ja televisooni Akadeemias Ljubljanas. Ta on publitsist (DELO Daily, VECER Daily, Radio Student, MASKA, Lutka, Frakcija, Catalogue of Slovene National Theatre Drama Ljubljana, Catalogue of City Theatre of Ljubljana, editor of various Festival Catalogues, Literatura jne.) teatri direktor ja ajakirja Maska toimetuse liige. On teinud koostööd paljude projektidega dramaturgina (Dance Theatre Ljubljana), on Sloveenia TV juhi asetäitja (documentary programme), on kinobändi Pavel Vlasov Sextet laulusõnade autor (Slovene Cinematheque) jne ning on olnud teatri ajakirjade (Lutka, Maska) mitmete toimetuste liige. 2005 oli ta üks Sloveenia tantsufestivali Gibanica/ Moving Cake 2005 osaliste väljavalijaid ning Sloveenia Kaasaegse Teatri ja Tantsu Arhiivi projekti autor ja produtsent. Töötab ja elab Ljubljanas.

Ivana Ivkovic õpib Dramaturgia osakonnas Zagrebi Draama Kunstide Akadeemias. Ta on etlevate kunstide ajakirja Frakcija toimetuse liige ning teeb samuti koostööd Horvaatia Raadio 3-nda programmiga, mitmete väljaannetega Horvaatias, Draama Kunstide Keskusega ning ta on ka Zagreb – Kultuuripealinn 3000 peakordinaator, so Zagrebi kaheksa sõltumatu kultuuri organisatsiooni, mis esindavad etlevaid kunste, uut meediat, visuaalseid kunste, arhitektuuri ja teooriat, ühisprojekt. Ta teeb dramaturgina koostööd kahe Zagrebis baseeruva sõltumatu kompaniiga - oour (tantsu produktsioonid: orangecut (2004), To be Confirmed (2005)) ja BADco. (Deleted Messages, Fleshdance (2004), research project in 2005).

Ana Vujanoviã – sündinud Belgradis, Serbia ja Montenegros. Ta on teatriõppe doktor, etlevate kunstide ja kultuuri teoreetik, teoreetiliste kunsti projektide looja ja esitaja. Peamine tegevusala kriitiline neo-materialistlikud etlevate kunstide ja kultuuri teooriad. Ta on Belgradi teoreetilise kunstilise platformi Teorija koja Hoda (Walking Theory) – TkH, kaaslooja ja liige. Etlevate kunstide teooria ajakirja TkH peatoimetaja. Kunstide ülikoolis magistri ja doktori õppe külalisõppejõud (main subject: Performing Arts Studies). Avaldab regulaarselt teoreetilisi tekste, kriitikat ja retsensioone SMN´is ja välismaal. On avaldanud raamatu: Destroying Performance Signifiers, Belgrade: SKC, 2004.

Interdistsiplinaarse dramaturgia treening on DOB’i (Belgrad), Bunker’i (Ljubljana), Kanuti Gildi SAALi, Center for Drama Art’i (Zagreb) ning ajakirjade Maska (Ljubljana), Frakcija (Zagreb) ja Walking Theory (Belgrad) koostööprojekt mida toetab THEOREM, ühendus mida toetab Euroopa Liidu Kultuur 2000 programm.
Siiani on toimunud analoogilised treeningud Belgradis ning Ljubljanas ning ees ootab projekt Zagrebis. Eestist osaleb Sloveenia, Horvaatia ja Serbia treeningutes Andres Noormets. Lisaks osalevad veel: Ivica Buljan, Bojana Kunst, Bojana Cvejic, Emil Hrvatin, Goran Pristas.

Üritus pole avatud publikule!
Informatsioon: Kristiina Kütt - projekt@tants.ee

theorem      kultuur2000