kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


N / 09.10 / 19:30
R / 10.10 / 19:30

MIKKO ORPANA
/FIN/ `Man Machine`Kui üha kiiremas tempos on meie argielu määramas arvutid, siis kuidas muudab see meie inimeseks olemist?

Arvutid on arenenud väga lühikese aja jooksul toasuurustest masinatest kaasaskantavateks abivahenditeks, mis kattuvad ka meie endi elu avaldustega ja kujundavad meie identiteete.
Koduelektroonika, liikluskontrolliseadmed, andmesidevõrgud ja turvakaamerad ongi juba osaks meie kiipide poolt kontrollitud argielust.

Me küll tahaksime mõelda, et me teame, kuidas need seadmed töötavad, aga tegelikult pole enamusel inimestest erinevatest kasutajalii/d või g/estest õrna aimugi. Kas me suudame nendega sammu pidada? Kas me peaksime olema tehnoloogia ja selle arengu suhtes ettevaatlikumad? Kas mängu juhib veel inimene või on end juhiistmel juba sisse seadnud masin ise? Kas tehnoloogia on sõber või vaenlane?

1997. aastal kaotas Garri Kasparov IBM’i malearvutile Deep Blue. Alates eelmisest aastast on Chintooki arvuti kabes täiesti võitmatu, nii täielikud on selle teadmised mängust. Millal hakkab tehisintellekt esitama väljakutseid inimvaimu loovusele? Selliseid küsimusi ei esita enam ainult ulmekirjanikud.

Inimene Masin uurib tantsu, teatrit, elektronmuusikat ja videoprojektsiooni kasutades tänapäeva zeitgeisti ja võtab mõõtu tänapäeva maailmaga, milles üheskoos ja üksteise vastu töötavad inimesed ja masinad. See etendus paneb nii mõnegi asja üle järele mõtlema.

Soome koreograaf Mikko Orpana on juba eelnevalt teinud koostööd Päär Pärensoniga. Nüüd on ´platsis´ka teine eestlane - Taavet Jansen.

gfj

Renzo van Steenbergen
on vabakutseline kunstnik. Tegeleb installatsioonide, muusika, filmi, live-kino ja kaasaegse teatriga. Renzo töötab kunstnike ühenduses feedbacksociety, on algataja ja programmijuht firmade Seveninchrecordings ja Seveninchprojects juures, on osaline noise-ühendustes Noizbleed ja Johnny Locash ning on töötanud koos paljude tunnustatud ja mittetunnustatud kunstnike ja institutsioonidega. Ta on õppinud ArtScience programmi järgi (Interfaculty of Image & Sound, Royal Academy of Fine Arts, Royal Conservatory, Haag, Holland), lõpetanud bakalaureuse kraadiga.

Juho Rahijärvi on valguskujundaja, kes on 1998. aastast töötanud üle 50 erineva teatriprojekti juures – seda nii kaasaegse kui klassikalis tantsu, teatri-, näituste, installatsioonide kui kontsertide valguskujunduste puhul. Hetkel teeb ta eeskätt koostööd Cirque Nouveau’ga.

Mikko Orpana on koreograaf, tantsija ja näitleja. Ta oli 1997. aastal üks KokoTeatteri asutajatest ning on töötanud vabakutselisena teatri- ja tantsuprojektides üle Soome.

Taavet Jansen on koreograaf, programmeerija ja interdistsiplinaarne kunstnik, kes töötab paralleelselt teatris, elektroonilises kunstis ja audiovisuaalia maastikel. Töötanud koos paljude rahvusvaheliselt tunnustatud ja tunnustamata kunstnike ja institutsioonidega. Õppinud tantsu Tallinnas ja Moskvas. On töötanud paljude koreograafide ja lavastajatega Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli teatris, NO99-s ja mujal. Hetkel õpib Amsterdami Teatrikooli magistriõppes tantsu ja uut meediat.

Päär Pärenson on vabakutseline tantsija, koreograaf ja näitleja. Tuntud ka kui J.O.C. DEF Räädu Massive’ist.

fgh  dfh

idee: Mikko Orpana /FIN/
teostus: Taavet Jansen, Mikko Orpana /FIN/ , Päär Pärenson, Juho Rahijärvi /FIN/, Renzo van Steenbergen /NLD/
etendusi Tallinnas toetavad: Eesti Kultuurkapital, Soome Suursaatkond Tallinnas
kestus: 75’
pilet: 70/120.-

jghj

* Etenduses kasutatav tekst on inglise keeles.

KOHTU TEGIJATEGA
: 10.10 pärast etendust, moderaator - Laur Kaunissaare (inglise keeles)


ghm  dfh  fgh