kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

07.10 / 19:30

Hea Uus Heli 2005 esitleb:
ONTAYSO /BEL/ & JOEL TAMMIK /EST/

Hollandi kooslus Ontayso (koosseisus Koen Lybaert lap-topil ja kitarril ning Esther Santoyo süntesaatoril) esineb HUH-il koos eesti artisti Joel Tammikuga.
Nende ühisel albumil, mis tehtud koos jazzkvarteti Gizmo Cosmosega, kohtusid ambient+jazz+dub, Tallinnas võib eeldatavalt näha veidi ambientlikumat tulemust, akustika ja elektroonika segamine kannab aga äratuntavat sumedat õhkkonda.
U-Coveri all mitu helikandjat välja andnud Ontayso muusikale on omane tundlik ja hämar kulgemine, millesse liidetakse kas badalamentilikku jazzi, summutatud rütme või sämplitud helilõike. Ontayso muusikat võib nimetada elektroakustiliseks, samas pole neis kompositsioonides ükski heli sedamoodi nagu me seda ootaksime, aeglaselt kuid kindlalt viib Ontayso kuulaja oma kosmosesse. Selles ilmaruumis ohtu pole, küll aga võib sealt avastada uusi avarusi. Mõneti meenutab Ontayso muusika kosmonaudi väljumist avakosmosesse - tema silme ees avardub Sinine Planeet oma ilus, mälusopist hakkavad aga meenuma pildid päikeselistest aasadest, öistest tänavatest ja suitsustest baaridest, kuhu kosmonaut ehk enam kunagi tagasi ei pöördu. Ehk pöördub, kuid siis leiab ta eest hoopis teise maailma.
Ontayso muusikale on tehtud küll mõni video, täispikka filmi tuleb aga igalühel endal oma peas nautida. Vajalik tarkvara on selleks seansiks küll kõigil olemas.

Ontayso on lähedalt seotud Belgia leibeli U-Cover’iga, mis avaldas käesoleval aastal Joel Tammiku uue albumi “Eluline”. Joel Tammikut tunneme kui ambient’liku dub’i või dub’iliku ambiendi meistrit ja ka kui hetkel eesti elektroonikaskene ühte olulisemat tegijat. Tammiku kasvav elektrooniline universum haakub Ontayso väljadega, tekitades uusi kihistusi ja paralleelmaailmu.
Joel Tammik on varem teinud koostööd Lu:k-i ja Myrakaruga, kuid leidnud oma tee eelkõige just sooloartistina. Tema süvatechno ja dubisegases võtmes heliline maailm viitab avarustele ja unarustele, mis võivad viia edasi teistesse ruumidesse või dimensioonidesse. Ruumile omast suletuse tunnet selles maailmas aga ei taju, pigem on see heliline aegruum psühhedeelselt painduv ja ruumis viibija, selle kasutaja (kuulaja) järgi muganduv. Või on tegemist illusiooniga, mida Joel Tammik loob, juhtides ta uude keskkonda, milles argipäevasele vastuvõtuvõimele tavapärased subjektid võivad võtta ootamatuid funktsioone ja vorme, kuid alati kuidagi rahustaval ja turvalisel moel.

Lisainfo: Ontayso www.u-cover.com/ontayso

joel        ontayso