kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


5.11 / 19:30

Kanuti Gildi SAALi lounge
TEISE KORRUSE FILMID:
Andres Tenusaar ´Olematu olek`

see on film reaalsuse partituurist. reaalsus ei ole püsiv, teda dikteeritakse kogu aeg ümber. punktiirid defineerivad objekti, kuigi ühtegi punktiiriga objekti pole olemas. ruumi teljed torkavad ennast välja ja kogunevad ruutmaatriksi sõlmpunktideks. kogu filmi jooksul kestab mustrite lõputu, variatiivne tagasipöördumine oma algoleku, see tähendab mittemillegi suunas. kõik assotsiatsioonid on sügavalt meelevaldsed. näiteks kolmnurkade kandlehäälsed hordid meenutavad imperiaalsete stardestroyerite aeglast ülelendu, aga samal ajal ka ökokatastroofi, mille põhjustavad täisnurgad. kõige täpsem, mida «olematu oleku» kohta saaks öelda, oleks : «giesdorf hjutnstr osüaweni». kui selle lause tähendus on selgeks saanud, alles siis tuleb filmi vaatamine lõpetada.
[andreas w : foo writer]

Andres Tenusaar on õppinud Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetuse erialal, Kopli kunstikoolis, Kunstiakadeemia foto osakonnas. Alates 2001.a. töötab ta Nukufilmis animaatorina. Ta on teinud ka kommertsfilme ja filme ning loonud muusikat filmidele, videot teatri/tantsu/meelelahutus üritustele ning VJ animatsioone.

’Teise korruse filmid’ on Kanuti Gildi SAALi uus filmisari, mille eesmärgiks on tutvustada noorte filmitegijate uusi töid. Sarja kuraatoriks on Tencu ning linastused saavad teoks SAALi teisekorruse koridoris kuhu mahub suhteliselt vähe inimesi.

tootja: Aatomik-agentuur ja Varm-studio
toetaja: Eesti Kultuurkapital
kestus: 8´
pilet: 8.-

dgn