kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

05.04 / 19:30

[Nu Scandik] >> 2006 esitleb:
METTE INGVARTSEN /Taani>Belgia/
„TO COME“

Kontseptsioon: Mette Ingvartsen
Loojad ja esitajad: Mette Ingvartsen, Naiara Mendioroz Azkarate, Manon Santkin, Jefta van Dinther, Gabor Varga
Helikujundus: Peter Lenaerts
Kostüümid: Jennifer Defays
Produktsioon: Hanne Van Waeyenberge
Kassprodutsendid: WERKHUIS produkties, PACT-Zollverein, DWA-danswerkplaats supported by Kunstraadet Denmark
http://www.aisikl.net/mette/
Pilet: 70/120

mi

to come sihiks on liialdatud kehaline nauding, sensuaalsete kujundite põhjustatud tempo ja vibratsiooni ülierutus. Otsides uusi naudingu allikaid läbi selle kuidas kehad saavad uut moodi kohtuda, kokku puudutada ja ühineda. Olles eksitavalt mitte kunagi tegelikult päris reaalne. Esitledes iha kui asja iseeneses, mitte kui iha millegi järele. Paarisuhete paljastus piirini kus privaatsus ja avalikkus, intiimsus ja distants, virtuaalsus ja reaalsus muutuvad lahutamatuteks.

to come eksperimenteerib tuntud suhete pahupidipööramisega. Muutes paari grupiks, grupi üheks ja üksikisiku millekski mitmeks. Otsides uusi naudingu allikaid läbi selle kuidas kehad saavad uut moodi kohtuda, kokku puudutada ja ühineda.

Etenduse sihiks on liialdatud kehaline nauding, sensuaalsete kujundite põhjustatud tempo ja vibratsiooni ülierutus. Värvid ja pinnad segunevad rütmilise tukslemisega. Kehad kohtuvad ekstaatiliselt tantsimisest raskelt hingeldades. See on paarisuhete paljastus piirini kus privaatsus ja avalikkus, intiimsus ja distants, virtuaalsus ja reaalsus muutuvad lahutamatuteks. Olles eksitavalt mitte kunagi tegelikult päris reaalne. Esitledes iha kui asja iseeneses, mitte kui iha millegi järele.

mi

Mette Ingvartsen elab ja töötab Brüsselis. Ta on õppinud Amsterdamis ja Brüsselis, kus ta ka 2004.a. lõpetas P.A.R.T.S.´i. Alates 2002.a. suvest on ta peamiselt tegelenud oma projektide, seal hulgas“Solo Negatives” (2002), Manual Focus” (2003) “Out Of Order”(2004) “50/50”(2004) ja “to come” (2005). Tema töid on esitatud Saksamaal, Belgias, Holandis, Austrias ja Skandinaavias. Ta osales ka Jan Ritsema ja Bojana Cvejic´i teatritükis “Pipelines, a construction” (2004).

Naiara Mendioroz lõpetas Noavarra ametliku balletikooli 2002.a. Pärast mida ta lõpetas Amsterdamis S.N.D.O. “School for New Dance Development” Ta on teinud koostööd Frey Faust´iga (Prantsusmaa) ja Keren Levi´ga (Amsterdam) ning Peter Greenaway (Amsterdam) ooperis. Tema enda tööd: “Tie me to the bed and call me Marta” (lühisoolo iseendale), “49 urracas y un angel” (duett koostöös Carmen Larraz´iga).

Manon Santkin elab ja töötab Brüsselis. 2004.a. suvel lõpetas ta neljaaastase õppe P.A.R.T.S.´is. Viimasel kolmel aastal on ta tegelenud projektidega milles ta on esineja, koostöö tegija, looja. Ta on teinud tihedat koostööd Mette Ingvartsen´i projektidega ja esineb  neist järgmistes: “Manual Focus”(2003) ja “Out Of Order”(2004). Ta teeb samuti koostööd Salva Sanchis´ega ja tegeleb hetkel ka enda projektiga koos koreograaf-tantsija  and is now creating her own project Leslie Mannes´iga.

Jefta van Dinther lõpetas MTD Amsterdami Kunstide koolis2003.a. Alates sellest ajast on ta teinud koostööd mitmete koreograafidega nagu näiteks: Keren Levi (”Territory and Nano-seconds”), Sanna Myllylahti (”Dark Intervalls”), Leine&Roebana (”Eye In All”,” Turings Tijgers”, ”Sporen” and ”Les Indes Galantes”) ja Martin Butler (”Phoenix”).

Gabor Varga on ungari tantsija/esineja. 2000.a. võeti ta vastu P.A.R.T.S.´i Brüsselis. Sellest ajast peale on ta osalenud järgmistes projektides: Zsuzsa Rozsavolgyi ”Dying for a Belgian Beer” (2000), Gilles Fumba ”Bax Block” (2002), Anne-Linn Akselsen ”Matter” (2003), Zsuzsa ”Pas Dodo” (2003), David Zambrano “The Rabbit Project”, Thomas Hauert “Lobster Caravan”. Peale kooli lõpetamist ühines ta Rosas kompaniiga Luksemburgi tuuriga. Ta on samuti osalenud Sioned Hews´i projektis “Passion no Patience”.

Peter Lenaerts on muusik ja helikujundaja. Ta on välja andnud kolm albumit (Requiem For John Fahey, In The Meantime, Analogue Root) [‘aisikl] nime all saksa labeli SueMi all. Ta on teinud kunstilist koostööd Mettega alates projektist „Solo Negatives” tehes kõike milleks vähegi võimeline on nii kunstiliselt kui tehniliselt. Ta kuulub ka Rebecca September kollektiivi millel oli just esimene esietendus” Knockout”. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd helikujundaja, -monteerija ja assistendina mitmete artistidega (Inneke Van Waeyenberghe, Frances Goodman, Liv Bugge, Vincent Meessen, Koen Wastijn, jne).