kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


05+06*.03 / 19:30

CHRISTINA CIUPKE & MART KANGRO /EST-GER/
´Winners versus Losers´ /ESIETENDUS!/Christina Ciupke ja Mart Kangro uus etendus ´Winners versus Losers´ on kriitiline kaemus eneseteostusele, mida juhib ettekujutus oma ideaal minakuvandist ning viisidele, kuidas seda kuvandit soovitakse peegeldada väljapoole. Kuidas jätta head muljet? Või õigemini - miks jätta head muljet? - on kohane küsimus. Navigeerimine oma personaalses põhiseaduses võib saada suureks väljakutseks, kui toetuda ühiskonna poolt pakutud stereotüüpsele, õige-vale väärtushinnangutel põhinevale manuaalile.

Berliinis resideeruv ja töötav Christina Ciupke on rahvusvaheliselt tunnustatud koreograaf ja tantsija, kes on teinud koostööd mitmete tunnustatud koreograafide, heliloojate ning fotograafidega.
Mart Kangro keskendub oma töödes inimkeha ning liigutuse tähendustele ja tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis. On töötanud Rahvusooperis Estonia balletiartistina. Loonud 8 täispikka tantsuetendust. Tema etendusi on esitatud 20-s riigis üle Euroopa ja USA-s.
Ciupke-Kangro koostöös sündis ka eelmine lavastus ´Longer than Expected´, mis esietendus Kanuti Gildi SAALis 2007.aasta jaanuaris. Ainuüksi tema esimest soolot ´Start. Based on a True Story´ on mängitud üle 50 korra ning valiti Londonis rahvusvahelise konkursi Aerowaves raames 260 lavastuse seast 10 finalisti hulka. Lisaks pälvis Grand Prix Lignes de Corps festivalil, Valancienne’s, Prantsusmaal.

idee / esitus: Christina Ciupke, Mart Kangro
tehniline teostus: Kalle Tikas
projektijuht: Susanne Beyer
toetajad: Hauptstadtkulturfonds Berlin; Kultuurkapital; Goethe Institute Tallinn
kestus: 50´
pilet: 70/120.-

*6. märtsil järgneb etendusele ingliskeelne vestlus publikuga, mida juhib Taavi Kerikmäe.

kgs

PRESS:
Mart Kangro lubab laval pisaraid / Tiit Tuumalu, Postimees 05.03.2008...
Mart Kangro tahab jätta head muljet / Tiiu Laks, Eesti Päevaleht 05.03.2008