kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

Reedel, 4. novembril kell 19.30

TELLERVO KALLEINEN
´Let Me´


Etendust Tallinnas toetavad Soome Kunstnike Liit ja Soome Instituut Tallinnas.

Madal naisehääl ütleb: “ Kujuta endale ette punaste juustega tüdrukut, kes seisab üksinda laval.” Nii algab 30 minutit sinu elust, mida sa jagad soome performance´i kunstniku Tellervo Kalleineniga. Tere tulemast vaatama, tundma ja nuusutama performance´it “Let Me”. Mitte neile, kes kardavad pimedust....

Tellervo Kalleinen (sünd 1975) on soome performance´i ja videokunstnik, kes lõpetas Helsinki Kaunite Kunstide Akadeemia 2003. aastal. Ta on õppinud ka performance´ikunsti Saksamaal Marina Abramovici ja Cosima von Bonini juures aastatel 2000-2001. Ta on esinenud ja eksponeerinud oma teoseid Hamburgis, Dublinis, Birminghamis, Tallinnas, Edinburghis ja üsna hiljuti Sidneys. Kunstiakadeemias asutas ta tüdrukute koori “Vuokkoset” koos Nina Brauni ja Mirka Raitioga. Ta on olnud performance´ifestivali Amorph 03 kuraator koos Oliver Kochtaga.
Tema videoinstallatsioon “In the Middle of the Movie” kuulub Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.
Ühes oma intervjuus on ta öelnud: “ Ma ei loo ilmselt kunagi ühtegi teost, mis kuidagi ei kaasaks inimesi ühel või teisel viisil. Minu teosed on nagu uurimused, kuid mitte teaduslikus vaid inimlikus mõttes. Nad sisaldavad alati lahenduste müsteeriume või katseid kohtuda, mis kasvatavad minu huvi protsessi vastu.”

tellervo