kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

[Nu Scandic] 2006

Skandinaavia Tantsu Aktsioon 2006
03.04.2006 – 07.04.2006

03.04 / 19:30
ERNA OMARSDOTTIR & JOHANN JOHANNSSON (Island>Belgia)
„IBM - 1401, A USER'S MANUAL“

05.04 / 19:30
METTE INGVARTSEN (Taani>Belgia)
„to come“

06.04 / 13:00
ÜMARLAUD – DISKUSSIOON teemal kaasaegse tantsu sisendid ja väljundid, vaadatuna Põhjamaade perspektiivist. Moderaator Danjel Andersson /SWE/ ja osalejad: Mette Ingvartsen /DMK/; Mia Habib /NOR/; Favela Vera Ortiz /FIN/; Priit Raud /EST/ jpt.

07.04 / 19:30
MIA HABIB (Iraak>Norra)
„M/issing I/n A/ction /2“
FAVELA VERA ORTIZ (Soome)
„ALUE“

NU SCANDIK 2006 on festival, mille eesmärgiks on põhjalikult tutvustada uusi suundi ning tipptegijaid Skandinaavia tantsu- ja etenduskunstide valdkonnas.
Festival NU SCANDIK on sisuline järg paariaastatagusele NuNorden minifestivalile Kanuti Gildi SAALis, mis osutus erakordselt edukaks publiku- ja meediasündmuseks, mille raames kahjuks ei mahtunud kõik soovijad etendustele. Sellest oma järeldused teinud, pühendusimegi põhjalikumalt antud teemale.
Kavandasime läbi kahe aasta kestva festivalitsükli NU SCANDIK, mille käigus 2005 aasta raames tutvusime Norra ja Rootsi tegijatega (Rasmus Hölme, Ina C. Johannessen, Jo Stromgren, Heine Rosdal Avdal, Susanne Berggren).
NU SCANDIK 2006 aga pakub publikule võimaluse nautida värskemaid ja silmapaistvamaid lavastusi koreograafidelt neljast Põhjamaast - Islandist, Taanist, Soomest ja Norrast. Festivalil osalevad oma uuemate töödega järgmised Põhjamaades tunnustatud kaasaegse tantsu loojad: Erna Omarsdottir, Mette Ingvartsen, Mia Habib ning Favela Vera Ortiz. Lisaks etendustele toimub ka avatud vestlus, mille teemaks on kaasaegse tantsu sisendid ja väljundid, vaadatuna Põhjamaade perspektiivist.
Üks meie festivali pikaajalistest eesmärkidest on olnud aktiviseerida peaaegu tänaseni mitteeksisteerinud suhted Põhjamaade ja eesti koreograafide vahel. Põhjamaade kaasaegne tants on arenenud omasoodu juba aastaid, saades tugevaid mõjutusi rohkem Aasiast kui Euroopast. Põhjamaade tants on liikuv ja füüsiline, olles mõistetav enamasti ka nn tavalisele publikule. Millised on Eesti ja Põhjamaade kaasaegse tantsu kokkupuutepunktid, milliseid väljundeid ja sisendeid me omame? Milline on kaasaegne Põhjamaade tants?
Kõigile neile küsimustele loodame oma festivali käigus vastuse leida või siis vastuse leidmise suunas liikuda.
NU SCANDIK 2006 lõpetab Skandinaavia Tantsu Aktsioonide seeria Kanuti Gildi SAALis, olles lõppakordina ülevaatlikum kui eelmised aktsioonid.

Nu Scandik 2006 toetajad ja partnerid on : Nordic Culture Fund, Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Taani Kultuuri Instituut, Taani Saatkond, Soome Instituut, Norra Saatkond, Nordic Hotels, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ning Carlsberg.