kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

03.01 / 19:30 MART KANGRO ERI:

MART KANGRO “Start. Based on a true story”

“See on minu lähiminevikus aset leidnud ja huvitavana tundunud erinevate tegevuste: abstraktsete mängude, mingi kuju leidnud tantsuliste otsingute vaheetappide, minu valdusesse sattunud materjalide ja läbielatud kogemuste ning järeleandmatute ideede füüsiliste kehastuste ühepajatoit.”

ehk

„Kallis Mart,
Siin on natuke informatsiooni, mis võiks sulle abiks olla oma reisi ettevalmistamisel Ohaio Põhja Ülikooli. See paikneb kesk-lääne Ohaio talumaade keskel. Ada linnas elab 5000 inimest ja ülikooliga on seotud nendest umbes 2900. Tegemist on väikese, privaatse, vabameelse kunstide kooliga, mida sponsoreerib väikelinna metodistlik kirik. Meil on väga kaunis etlevate kunstide keskus koos toreda tehnilise meeskonnaga.”

“START. Based on a true story” on Mart Kangro esimene sooloetendus. Etendus on valminud 2001.a. alguses Tallinnas ja Ada’s /Ohio, USA/. Siiani on etendust mängitud kokku üle 30 korra Tallinnas, Tartus, Rakveres, Viljandis, Kuressaares, Haapsalus, Raplas, Stockholmis, Oulus, Turus, Helsingis, Malmös, Aarhusis, Genfis, Leipzigis, Berliinis, Londonis, Dublinis, Pariisis, Viinis jm. 2002.aastal valiti etendus Aerowaves võrgustiku poolt 10 parema etenduse hulka ning võitis ka “Solo Genese” võistluse “Lignes de Corps” festivali raames Valenciennes’is, Prantsusmaal.

Mart Kangro on oma tantsualase hariduse saanud Tallinna Pedagoogikaülikoolist. Ta on muuhulgas teinud koostööd Mai Murdmaa, Charles Linehani, Thomas Lehmeni ja Xavier Le Roy'ga. Olles 1996 – 2001 Eesti Rahvusooperi balletitrupi liige, tegi ta lühietenduse “Elus jääb palju asju nägemata ju muidu ka”. Tema esimene sooloetendus esietendus 2001. aasta alguses. Tänapäeval võib Mart Kangrot pidada Eesti tuntuimaks kaasaegse tantsu kunstnikuks. Tema uue trio maailmaesietendusele järgnevad MART KANGRO ERI raames ka tema eelnevad etendused.

idee ja esitus: Mart Kangro
muusika: Paulo Conte
kaasprodutsendid: 2.tants ja Von Krahli Teater
toetaja: Kultuurkapital
esietendus: Von Krahli Teater 2001
kestus: 45’
pilet: 50/90

start