kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!

tele2_valgustab

Kolmapäeval 2. novembril kell 19.30

BAKTRUPPEN
´DO & UNDO´


Baktruppen: Øyvind Berg,Trine Falch, Ingvild Holm, Jørgen Knudsen, Per Hanrik Svalastog, Bo Krister Wallström, Worm Winther
Kaasprodutsendid: Autunnalen (Bergen), Rui Horta o Espaco do Tempo / Centro Coreográfi co de Montemor-o-Novo (Portugal)
Toetajad: The Norwegian Art Council, The Norw. Min. of Forreign Aff airs, Foundation for Performing Artists (N)
Etendust Tallinnas toetab Norra Välisministeerium

Tegemine
Lihtne on tantsida, aga mitte alati ei ole lihtne olla Baktruppen. Kui me hakkasime tegelema kaasaegse tantsuga, oli Bergenis hilissügis ja meie keskmine vanus tublisti üle neljakümne. Rohkem kui pool tonni inimmassi tuli loomingulisel viisil üle lava liigutada. Õnneks oli meid seitse, kes seda raskust kandma pidid ja me hoidsime tihedalt kokku kuni lõpuni. Konstantide vahel nagu sissepääs, pöördepunkt ja väljapääs leidsime lahendusi, mis tõid endaga kaasa aplausi.
Sealt edasi läks Baktruppen Rui Horta tantsukonvendile Portugali. Oli mandariiniderohke kevad, lambad välja peal ja lilled igal pool. Baktruppen andis järele puhtale tantsurõõmule. Keskendudes sellele, mida meie kehad tegid, õppisime une pealt esitama Merce Cunninghami “Deli Commediat”. Tehes sellest teosest koopiat, tekkis absoluutselt uus ja täiesti tühi olemise seisund. Olles jõudnud tantsukogemuse sellisele levelile, lõi “DO & UNDO” teine osa ennast praktiliselt ise.

Muusika
Gustav Mahleri “Adagietto”, laiendatud Baktruppeni poolt.
Improvisatsioonid Agave harfil.

Harfid
Montemero konvendi ruraalses ümbruses korjas Baktruppen agaavi varsi ning pani neile keeled peale.

BAKTRUPPEN ( Järelvägi)
Baktruppeni jaoks on otsekohene ja respekteeriv dialoog parim suhtlusvahend. Kuna väljakutsed on liialt rasked, et neid üksi vastu võtta, on meie tulemused saavutatud mitmete erinevate oskuste, teadmiste ja isiklike võimete põimumise tõttu. Usaldus, lojaalsus ja pühendumus on meile olulised, eriti kuna Baktruppen on juba loomupoolest transitoorne. Need väärtused on meie tegutsemise stabiilne alus, kuna meie kohtumised publikuga on tihti lühidad ja ajutised.
Dialoog, interaktsioon ja koostöö on meie etenduste võtmesõnad, performance’id põhinevad meie endi eludel ja ideedel. Me lahkume ruumist kohese vastukaja nimel, et kindlustada ja laiendada meie etenduste dünaamilist relevantsust. Baktruppen laiendab pidevalt on performance´ite kommunikatiivseid aspekte ning toob sisse otseseid aktsioone, kuna me käsitleme vastastikust mängu publikuga maailma olemusliku faktorina, mille defineerib meedia läbi massikultuuri, industriaalsete seikluste ja pideva ihaga üleliigsete sensatsioonide järele.

Baktruppen 9. detsembril 2003

bt     baktruppen