kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


NU PERFORMANCE FESTIVAL II
Tallinna Kunstihoone ja Kanuti Gildi SAAL esitlevad
Rahvusvaheline performance festival Tallinnas
2-17. november 2007 Kanuti Gildi SAALis, Von Krahli Teatris ja KUMU auditooriumis

cvn

NU Performance Festival toimub teist korda. Esimese “väljalaske” puhul, 2005. aastal,  sai saateks kirjutatud, et “festival uitab ringi teatri, kujutava ja performance`i kunsti, popmuusika  ja kaasaegse tantsu vahemaastikel. See on defineerimatu, amorfne ning dünaamiline ala, kus põimuvad erinevad erialad, arusaamad, traditsioonid. Siin, õieti ei-kellegi-maal tekivad hübriidsed kultuurivormid ning luuakse uusi autoripositsioone”. Usutavasti on see jätkuvalt relevantne festivali “ideoloogilise” platvormi määratlemisel. Käesoleva festivali esinejaid ja performance`id ühendab just see.

Selle-aastase festivali kava ei ole üles ehitatud mingi ühtse teema või probleemipüstituse ümber; meile on oluline erinevate kunstnike autoripositsioonide kaardistamine ning nende mitmekülgsete loomemeetodite presenteerimine. Ent programmi läbib peenikese punase niidina teatav mõõde, mis kogu festivali üheks tervikuks seob. Seda mõõdet võiks kutsuda nii- või teistmoodi, kuid meie eelistaks seda nimetada “kogemuseks”. Programmis on palju kogenud ja väga kogenud kunstnikke, nagu Stuart Brisely, Susanne Linke, Roi Vaara, Douglas Dunn või Carl Micheal von Hauswolff,  kelle nime ette võib juba julgelt kirjutada “klassik” ent kelle loominguline platvorm ei ole kaotanud oma aktuaalsust ka 21. sajandi esimese kümnendi lõpul.

Koostöös Von Krahli Teatriga rekonstrueeritakse täies mahus eesti kunstiklassiku Leonhard Lapini 1980. aastal Eesti Noorsooteatris lavastatud ja nii mitmeski mõttes krestomaatiline etendus “Multiplitseeritud inimene” - eesti esimene interdistsiplinaarne multimeedia-performance. Lapiniga paralleelselt etendub Susanne Linke tantsuetendus samast aegruumist, samuti 1980. aastast pärit “Im Bade wannen”,  mida kunstnik jätkuvalt esitab ja mille kohta kriitika on öelnud, et “ Linke tantsib justkui kahes ajas korraga: etendus on ka mälestus sellest naisest, kes varem neid lugusid jutustas”. Loodetavasti suudavad need kaks etendust luua kui mitte silda, siis vähemalt purde kahe aja ja maailma vahele.

8. novembril toimuva “NU“ seminari keskseks teemaks on küsimus “ajaloost õppimisest” või õigemini sellest, kuidas ajalugu ja ajaloolisi strateegiaid kaasaegsetes kunstipraktikates tööle rakendada. Koostöös Kumu kunstimuuseumiga näitame 14. ja 15. novembril  Kumu auditooriumis filme, mis tutvustavad erinevaid ajaloolisi interdistisplinaarseid kunstistrateegiaid.

Mõnevõrra erandlikuks käesoleva festivali raames on selle avalöök - Martin Creedi “Varietee performance”. Creed on sündinud umbes siis, kui enamus festivali esinejatest juba oma karjääri alustas. Kuid samas esindab Creed kõige paremal ja puhtamal viisil seda kunstnikupositsiooni, mida NU Performance Festival eelkõige väärtustada üritab - mängulist, vaimukat ja distsipliinide suhtes hoolimatut.

Lugupidamisega,
Anders Härm ja Priit Raud2.nov. (R) kell 20:00 / Kanuti Gildi SAAL
Martin Creed /Inglismaa/ “Varietee Performance”

3.nov. (L) kell 20:00 / Von Krahli Teater
Carl Michael von Hauswolff /Rootsi/ “Füüsilise ülekuulamise tehnikad”

6.nov. (T) kell 20:00 / Kanuti Gildi SAAL
Stuart Brisley /Inglismaa/ “Kaks viimast hingetõmmet”

8.nov. (N) kell 12:00 / Kanuti Gildi STUUDIO
Seminar “Kuidas kasutada ajalugu?”: Goran Sergej Pristas /Horvaatia/, Janez Janða /Sloveenia/, Tiit Ojasoo, Hanno Soans ja teised

9.nov. (R) kell 20:00 / Kanuti Gildi SAAL
Susanne Linke /Saksamaa/ “Im Bade wannen” & „Acut“

10.nov. (L) kell 20:00 / Kanuti Gildi SAAL
Roi Vaara /Soome/ “Möödalöögid“

13.nov. (T) kell 20:00 / Von Krahli Teater
Leonhard Lapin “Multiplitseeritud inimene“

14.nov. (K) kell 18:00 / KUMU auditoorium
NU film club 1

14.nov. (K) kell 20:00 / Von Krahli Teater
Leonhard Lapin “Multiplitseeritud inimene“

15.nov. (N) kell 18:00 / KUMU auditoorium
NU film club 2

17.nov. (L) kell 20:00 / Kanuti Gildi SAAL
Douglas Dunn /USA/ “Tithonus”PILETID
müügil alates 10.oktoobrist
üksikpiletid - 100/150 va etendused: 10.11 Roi Vaara ´Möödalöögid´ja 17.11 Douglas Dunn ´Tithonus´ - 50/90
festivali passid 400/600NU Performance Festival II on organiseeritud Tallinna Kunstihoone ja Kanuti Gildi SAALi poolt koostöös Von Krahli Teatriga. Kuraatorid: Anders Härm (Tallinna Kunstihoone) ja Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL)

www.kunstihoone.ee / www.saal.ee