kava
tulekul
arhiiv
saal
piletid
liitu
tunnid
tuurid
tants.ee
toetajad
kontakt
tsoon
UUS TANTS 9
tule vabatahtlikuks!


1+2.04 / 19:30

RUHRPOTT FESTIVAL:
Ludica. & SVEN KUNTU
(Düsseldorf-Tallinn)
’The Corner’ /ESIETENDUS/

Installatsioon-etendus „The Corner“ on Düsseldorfi kollektiivi Ludica. (kuhu kuuluvad jaapani videokunstnik Naoko Tanaka ja itaalia tantsija/koreograaf Morgan Nardi) ning Sven Kuntu ühisprojekt, mis esietendub Tallinnas.

Kõik, kes on olnud nurka saadetud, aetud või ennast ise sinna pannud (sõltuvalt vanusest ja iseloomust), teavad nurgas olemise kohta üht väga kindlat asja – sa PEAD ennast või oma käitumist muutma, kui ei taha uuesti nurka minna. Ja tavaliselt ei tahetagi, sest nurgas olla on õpetlik, ebamugav, absurdne. Sellegipoolest sõltub inimese nurkasattumine või sinna minek kohanemisvõimest ning mõnikord ka huumorimeelest.
90 %  tänapäeva  inimese mõtlemisest/käitumisest olevat tingreflektoorne (vaba turumajanduse tingimustes). Ilmselt ülejäänud 10 % on selline, mis meid mõnikord nurka viib.

Naoko Tanaka on õppinud Tokio kujutava kunsti ülikoolis (MA) ja hetkel õpib Düsseldorfi kujutava kunsti akadeemias, Saksamaal. 2000.a. rajas ta koos Morgan Nardiga kompanii Ludica. Elab ja töötab Düsseldorfis Saksamaal.

Morgan Nardi on õppinud klassikalist ja moderntantsu Firenzes, Milaanos ja Cannes´is ning seejärel tantsinud mitmetes teatrites ja kompaniides. Ta on elanud Saksamaal alates 1995.a. ja ta töötas koos VA Wölfl´iga NEUER TANZ kompaniis kuni 1998.a. 2000.a. rajas ta kompanii Ludica koos Naoko Tanakaga. Elab ja töötab Düsseldorfis Saksamaal.

Sven Kuntu on õppinud Tallinna Ülikoolis (teatrilavastatust) ning Eesti Muusikaakadeemias (klassikalist laulu). 1991-1996 oli ta Von Krahli Teatri näitleja. 1991.a. rajas ta Eriti Kurva Muusika Ansambli ja tänaseni on ta aktiivne laulude kirjutaja, helilooja, laulja ja esinejana. Elab ja töötab Tallinnas, Eestis.

Koostöös Kanuti Gildi SAALi ja tanzhaus nrw-ga.
Etendust esitletakse Eestis festivali RUHRPOTT raames ning see on osa Saksamaa EL-i eesistumise kultuurilisest raamprogrammist.
RUHRPOTT toetajad: NRW liidumaa riigikantselei, EV Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Kultuurkapital, Goethe Instituut Tallinn

autorid ja esitajad: Naoko Tanaka, Morgan Nardi, Sven Kuntu
kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL, Tanzhaus NRW, Centro Coreográfico de Montemor-o-Novo (Portugal)
toetaja: Kultuurkapital
kestus: 50’
pilet: 70/120
vaata ka: www.ruhrpott.ee / www.ludica.de

dsfg


gm  ghm  hgm

  ghm  ghm

ghm  avision